Vermoedelijk gaat de geschiedenis van dit dorpje terug tot de tijd van de Romeinen toen het nog Nisdomia heette.
San Miguel de Salinas is van oudsher verbonden aan Orihuela, waarvan het in 1836 onafhankelijk werd.
Nochtans omvatte het gemeentelijk grondgebied toen enkel en alleen de dorpskern.
In 1955 werd het gemeentelijk grondgebied uitgebreid, zodat het zich nu uitstrekt tussen het stuwmeer Embalse de La Pedrera, het meer La Laguna de Torrevieja en de rotsformatie Peña del Aguila.
De inwoners van San Miguel de Salinas leggen zich hoofdzakelijk toe op de niet bevloeide landbouw en meer bepaald op het kweken van peulvruchten en graangewassen.
Sedert 1955 worden echter ook 256 hectare akkergrond voor de irrigatielandbouw gebruikt dankzij het bevloeiingskanaal Canal de Riegos de Levante en de overheveling van water uit de Tajo-Segura.
|